Top 10 similar words or synonyms for aspres

buëch    0.969948

valserine    0.968910

cuisiat    0.965191

meximieux    0.963156

brénod    0.961704

dompierre    0.960655

cambrésis    0.959603

tallard    0.958580

tournan    0.957343

veynes    0.956146

Top 30 analogous words or synonyms for aspres

Article Example
Banyuls-dels-Aspres Banyuls-dels-Aspres është një komunë në Francë. Banyuls-dels-Aspres bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientales të rajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 1237 banorë dhe sipërfaqe 10.53 km².
Kantoni Aspres-sur-Buëch Kantoni Aspres-sur-Buëch ("frëngjisht: Canton d'Aspres-sur-Buëch") është një kanton në departamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Aspres-sur-Buëch. Ka sipërfaqe 232.65km dhe popullsi 1877 banorë.
Kantoni Aspres-sur-Buëch Kantoni Aspres-sur-Buëch aktualisht përbëhet nga 8 komuna.
Aspres-lès-Corps Aspres-lès-Corps është një komunë në Francë. Aspres-lès-Corps bën pjesë në departamentin Hautes-Alpes të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 16.73 km².
Aspres-sur-Buëch Aspres-sur-Buëch është një komunë në Francë. Aspres-sur-Buëch bën pjesë në departamentin Hautes-Alpes të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 824 banorë dhe sipërfaqe 42.65 km².