škota    0.764487

maguireja    0.763667

Top 30 analogous words or synonyms for valižana

Article Example
David Greene (atlet) Greenova paradna disciplina je tek na 400 m z ovirami, v kateri z osebnim rekordom 47.84 velja za drugega najhitrejšega Valižana/Britanca vseh časov, takoj za nosilcem državnega rekorda, Krissom Akabusijem. Na mednarodnih tekmovanjih zastopa barve Walesa in Velike Britanije.
Daniel Craig Daniel Wroughton Craig se je rodil v bolnišnici Cheshire v zahodnem Chesterju, Cheshire, Anglija, ki so jo leta 1984 preimenovali v bolnišnico grofice chesterske. Njegova mama, Carol Olivia (rojena Williams), je bila učiteljica umetnosti, njegov oče, Timothy John Wroughton Craig, je imel v lasti verigo klubov »Ring o' Bells« (v Frodshamu) in »Boot Inn« (v Willingtonu, Tarporley), delal pa je tudi kot ladjevodja v angleški trgovski mornarici. Oba njegova starša sta bila na pol Valižana.
Shaun Murphy (snooker) Po 22 mesecih brez osvojenega turnirja jakostne lestvice je Murphy zmagal na turnirju Malta Cup leta 2007. V finalu je premagal Valižana Ryana Daya z 9-4. Do finala je prišel preko Rickyja Waldena (5-4), Stephena Leeja (5-4), Graema Dotta (5-2) in Allisterja Carterja (6-3). V svojem prvem naslednjem dvoboju je Murphyju dosegel izjemen dosežek – na Welsh Openu je proti Jamieju Copu v štirih zaporednih framih nanizal štiri nize, vredne vsaj 100 točk. To je pred tem prvemu uspelo Johnu Higginsu v finalu Grand Prixa leta 2005. [4] V četrtfinalu ga je nato izločil Stephen Maguire s 5-3.
Periklis Iakovakis Leta 2009 je Iakovakis na zadnji priredbi Finala svetovne atletike v domačem Thessalonikiju osvojil bron. Naslednje leto, leta 2010, si je za cilj sezone postavil obrambo evropskega naslova na prihajajočem Evropskem prvenstvu v Barceloni, Španija. Že zgodaj v sezoni, marca, je nato utrpel manjšo poškodbo velike mečne mišice. Ko si je opomogel, je pričel s pripravami v Južni Afriki in na Cipru. V izjavah pred prvenstvom je kot svojega glavnega tekmeca izpostavil Valižana Davida Greena. Na prvenstvu se je najprej zanesljivo prebil skozi kvalifikacije, a je nato skoraj obstal že v polfinalu. S skromnim časom 50.33 si je kot peti v svoji polfinalni skupini namreč mesto v finalu zagotovil šele kot srečni poraženec. V finalu je nato tekel bolje, dosegel je čas 49.38, kar pa je bilo dovolj le za 5. mesto, čeprav je imel v zaključni ravnini dobro izhodišče celo za vsaj srebro. Zlato je pobral prav Valižan Greene, ki je suvereno slavil s časom 48.13.
Euan Henderson Henderson se je v svoji dvanajstletni igralski karieri le enkrat prebil v finale jakostnih turnirjev, to mu je uspelo leta 1996 na turnirju Grand Prix, čeprav ni na turnirju izločil nobenega velikega imena tistega časa, kar gre tudi pripisati dejstvu, da je v polfinalu premagal Valižana Marka Bennetta, ki je predtem porazil Chrisa Smalla, Petra Ebdona, Steva Davisa in Tonyja Draga. Po zmagi nad Bennettom (6-3) se je Henderson v finalu pomeril z Markom Williamsom. Henderson se je na začetku dobro upiral in še povedel s 3-2, nato pa je Williams prevzel vajeti igre v svoje roke in dvoboj zanesljivo pripeljal do konca, izid je bil 9-5. Ta turnir je poleg dveh presenetljivih polfinalistov (Bennetta in Hendersona) napolnil naslovnice britanskih časopisov tudi zaradi izpada glavnih favoritov (Stephena Hendryja, Ronnieja O'Sullivana, Johna Higginsa, Nigela Bonda in Petra Ebdona) že v prvem krogu.