henken    0.556548

mikrocefalijo    0.554090

Top 30 analogous words or synonyms for preddirke

Article Example
Velika nagrada Švice 1939 Na štartu preddirke razreda "Grand Prix" okoli poldneva je vodstvo prevzel Lang in ga zadržal vse do cilja. Rudolf Caracciola je osvojil drugo mesto, postavil je tudi najhitrejši krog preddirke, tretji je bil Tazio Nuvolari, četrti pa še četrti Mercedesov dirkač, Hans Hartmann. V finale se je uvrstilo najboljših enajst dirkačev.
Velika nagrada Alessandrie 1934 Ob štartu druge preddirke je nehalo deževati, toda kmalu je spet pričelo. Povedel je Giovanni Minozzi, toda kmalu je padel nazaj. Zmagal je Achille Varzi, drugi je bil Carlo Felice Trossi, tretji Clifton Penn-Hughes, v finale pa sta se uvrstila še Minozzi in Federico Valpreda.
Avusrennen 1937 Nacisti so dirko izrabili za svojo propagando. Dirka je potekala pod pokroiviteljstvom Josepha Goebbelsa, ministra za propagando, in Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps (NSSK). Na dan dirke se je v lepem vremenu zbrano okoli 350.000 gledalcev. Dirka je potekala v dveh preddirkah po sedem krogov in finalu osmih krogov za osem najhitrejših dirkačev. Med preddirkama in finalom ni bilo dovoljeno menjati dirkačev. Za nagrade dirkačem je bilo na voljo 36.200 RM, od tega 10.000 za končnega zmagovalca, 2.000 za zmagovalca preddirke, 1.000 za drugo mesto, itd.
Velika nagrada Rempartsa 1939 Iz dveh voženj po štirideset krogov se je najboljših deset dirkačev uvrstilo v finale, kjer so dirkači vozili sedemdeset krogov. Ker je bilo v prvi preddirki toliko odstopov, da sta bila uvrščena le dva dirkača, se je iz druge preddirke v finale uvrstilo najboljših osem dirkačev. Na finalni dirki je na zaviti ulični stezi dominiral Raymond Sommer z edinim modernim dirkalnikom Alfa Romeo Tipo 308, ki je zmagal s prednostjo treh krogov pred Marcom Horvilleurom in Henrijem Durandom.
Velika nagrada Švice 1939 Na štartu preddirke razreda "Voiturette" je povedel Farina, ki so mu sledili Rocco, Pietsch in Biondetti. S stoječega štarta je Farina že v prvem krogu postavil nov rekord steze za dirkalnike "Voiturette" in bežal ostalim. Njegov moštveni kolega, Biondetti, je kmalu prehitel Pietscha, v petem krogu pa še Rocca za dvojno vodstvo Alfe Romeo. Po desetih krogih je imel Farina že osemindvajset sekund prednosti. V zadnjem delu dirke se je Wakefield prebijal v ospredje, na koncu je osvojil tretje mesto, vodilna dirkača pa sta zadržala svoja položaja do cilja. V finale so se uvrstili še Rocco, Pietsch in Robert Ansell.