ragno    0.785839

Top 30 analogous words or synonyms for feliceja

Article Example
Capuleti in Montegi Takoj je k sebi v Benetke poklical Feliceja Romanija. Tam se je srečal s skladateljem in Giuditto Grisi. Ta je hitro predlagala snov za novo opero, in sicer Romea in Julijo. Libretistu je misel ugajala, saj je razpolagal s svojim libretom o dveh veronskih zaljubljencih, na katerega je pet let poprej glasbo že sicer napisal Nicola Vaccai. A ker mu ga ni plačal, ga je odstopil Belliniju.
Scuderia Milano Scuderia Milano je nakdanje italijansko dirkaško moštvo, ki je med letoma in nastopalo na dirkah Veliko nagrado in Formule 1, večinoma z dirkalniki Maserati, nekajkrat pa tudi z dirkalnikom lastne izdelave Milano. Skupno so nastopili na sedemintridesetih dirkah, na katerih so dosegli tri zmage in še dve uvrstitvi na stopničke, na prvenstvenih dirkah Formule 1 pa je bila edina uvrstitev med dobitnike točk peto mesto Feliceja Bonetta na dirki za . Vse tri zmage so dosegli v na argentinskih dirkah za in , Luigi Villoresi, ter , Giuseppe Farina.
Coppa Acerbo 1938 Organizatorji dirke so postavili sredi ravnine šikano iz bal sena, da bi zmanjšali hitrost. Mercedes-Benz je nastopal v enaki dirkaški zasedbi kot na dirki Coppa Ciano, v moštvu Alfa Corse je Clemente Biondetti nadomestil obolelega Jean-Pierra Wimilla, Maserati pa je pripeljal le en dirkalnik Maserati 8CTF za Carla Feliceja Trossija. Na dirko je prišlo tudi moštvo Auto Union z dvema novima dirkalnikoma Auto Union Typ D in enim izboljšanim lanskim Typ C/D. Na veselje italijanskih gledalcev je najboljši štartni položaj osvojil Tazio Nuvolari, v prvo vrsto pa sta se uvrstila še Manfred von Brauchitsch in Hermann Lang.
Velika nagrada Italije 1934 Gianfranco Comotti je dirkalnik ob postanku predal Attiliu Marinoniju, Comotti pa je kasneje prevzel dirkalnik Carla Feliceja Trossija. Po desetih krogih počitka je svoj dirkalnik ponovno prevzel Stuck in se poskušal iz četrtega mesta prebiti viške. Fagioli, ki je vso drugo polovico dirke vodil, je osvojil svojo drugo zmago za Mercedes-Benz, Varzi je dirkal dobro in se prebil na drugo mesto, toda v 97-em krogu odstopil zaradi odpovedi menjalnika, tako je na drugo mesto prišel Stuck, ki pa je že za krog za Fagiolijem. Comotti je bil tretji, Nuvolari, ki so mu zavore odpovedale in je zaviral le z menjalnikom, je bil vseeno četrti.
Biagio Nazzaro Biagio Nazzaro se je rodil 3. julija 1890 v Torinu in je bil nečak bolj znanega dirkača Feliceja Nazzara. Dirkaško kariero je začel kot motociklistični dirkač in je zmagal na dirki za Veliko nagrado Italije 1921. Dobil je tudi dirko Raid Nord-Sud, ki je potekala med Milanom in Neapljem. V sezoni 1922 se je preusmeril na avtomobilistične dirke. Na dirki Targa Florio je z enim kolesom zapeljal s cestišča, zaradi česar je dirkalnik večkrat prevrnilo. Nazzaro je ostal nepoškodovan, zaradi nesreče pa se je hitro po dogodku razširila napačna novica, da se je smrtno ponesrečil dvakratni zmagovalec dirke Felice Nazzaro. Na dirki za Veliko nagrado Francije se je boril za vodstvo, toda z dirkalnikom Fiat 804 se v šesti uri dirke smrtno ponesrečil, v nesreči je umrl tudi njegov mehanik sovoznik Germano. Nesreča se je zgodila zaradi odpadlega kolesa pri visoki hitrosti, zaradi česar je dirkalnik trčil v drevo ter se večkrat prevrnil. Dva kroga kasneje je kolo odpadlo tudi Pietru Bordinu z enakim dirkalnikom, toda v počasnem ovinku, tako da se ni poškodoval. Zmagovalec dirke Felice Nazzaro je šele po koncu dirke izvedel za smrt svojega nečaka, takrat pa so mehaniki Fiata odkrili napako na zadnjem vpetju, saj je tudi zadnje kolo na zmagovalnem dirkalniku Feliceja Nazzara odpadlo, ko je eden od mehanikov po njem rahlo udaril s kladivom.
Tazio Nuvolari V začetku sezone 1934 je Nuvolari nastopal s privatnim Bugattijem, s katerim se je na dirki za Veliko nagrado Monaka prebil že do tretjega mesta, nato pa je zaradi težav z zavorami končal dirko kot peti, dva kroga za zmagovalcem, Guyjem Mollom. Na dirki Velika nagrada Alessandrie je Nuvolari odstopil ker je trčil med umikanjem dirkalniku Carla Feliceja Trossija, ki je stal na stezi. Utrpel je zlom noge, toda zaradi dolgočasja v bolnišnici se je odločil za nastop na dirki Avusrennen le štiri tedne po nesreči. Njegov Maserati je bil posebej prirejen, da je lahko vse tri pedala pritiskal z levo nogo, saj je imel desno še vedno v mavcu. Zaradi težav s krči je končal na petem mestu.
Coppa Ciano 1938 Po slabem rezultatu na dirki za , se Auto Union dirke ni udeležil, kar je na razočaranje gledalcev pomenilo, da se dirke ni udeležil tudi Tazio Nuvolari. Moštvo Mercedes-Benza je lahko nastopilo le s tremi dirkalniki, ker je Manfred von Brauchitsch uničil enega od dirkalnikov na dirki za Veliko nagrado Nemčije, zato Richard Seaman no mogel štartati. Rudolf Caracciola je preizkušal eksperimentalno različico dirkalnika z večjim rezervoarjem za gorivo in krajšim zadkom dirkalnika. Moštvo Maseratija je na dirko pripeljalo dva nova dirkalnika Maserati 8CTF za Goffreda Zehenderja in Carla Feliceja Trossija. Slednji je na vseh prostih treningih postavil najhitrejši čas in osvojil najboljši štartni položaj, v prvo vrsto so se uvrstili še Caracciola, Hermann Lang in Giuseppe Farina.