ciano    0.687831

mille    0.683331

Top 30 analogous words or synonyms for avusrennen

Article Example
Avusrennen Avusrennen je bila nemška dirka za Veliko nagrado, ki je potekala med letoma 1931 in 1954 potekala na dirkališču AVUS.
Avusrennen 1933 Na isti dan je potekala tudi dirka za , ki so se je udeležili vsi povabljeni francoski dirkači, zato je bila štartna lista nekoliko zmanjšana. Daimler-Benz je prijavil dva težka dirkalnika Mercedes-Benz SSK, da bi zastopala nemške barve, eden od njih je bil zgrajen naglici, za Manfreda von Brauchitscha za lansko , izdelal ga je Reinhard Koenig-Fachsenfeld. V začetku leta 1933 je Daimler-Benz ta dirkalnik odkupil nazaj od barona von Zimmermanna, ki je bil vse od leta 1929 von Brauchitschev sponzor. Daimler-Benz je tudi podpisal pogodbo z von Brauchitschem za nastop na devetih dirkah. Motor dirkalnika je bil obnovljen in nadgrajen v Untertürkheimu, na 300 KM pri 3300 rpm. Dirkalnik, ki je tehtal kar 1800 kg, je bil sivo obarvan. Glede na lasnko leto, je bil nekoliko izboljšan. Tovarna Daimler-Benz je izdelala tudi svoj dirkalnik SSKL, ki je imel nekoliko bolj zaobljene poteze šasije, obarvan pa je bil v tradicionalno belo barvo. Ker je bil Rudolf Caracciola poškodovan zaradi nesreče na dirki za , je moštvo angažiralo veteranskega Mercedesovega dirkača Otta Merza, za katerega bi bila to zadnja dirka pred upokojitvijo. Najboljša nemška dirkača Hans Stuck in Caracciola tako na dirki nista natopila. Stuck je še čakal na svoj dirkalnik Porsche in je dirko spremljal kot radijski reporter.
Avusrennen 1933 Ta smrtna nesreča je zasenčila vse dogajanje na treningih v petek in soboto, vseeno pa so na prosti trening počasi prihajali tudi ostali dirkali. Tazio Nuvolari, Baconin Borzacchini in Eugenio Siena so dirkali z Alfami Romeo Monza, Chiron je bil v svoji Monzi zelo hiter, kot tudi Stanisłas Czaykowski, ki se je predstavil kot eden favoritov. Najhitrejši krog pa je postavil Manfred von Brauchitsch s svojil 7,1 L dirkalnikom SKK s povprečno hitrostjo 214,8 km/h. Že na prostih treningih je bilo veliko gledalcev, ki so kazali veliko zanimanje za dirko.
Avusrennen 1933 Po desetih krogih je Czaykowskiše vedno vodil s časom 58:00,0, povprečna hitrost 203,3, Varzi je zaostajal štiri sekunde med tem, ko je Borzachini s časom 1:01,01 zaostajal že več kot tri minute, Nuvolari pa je bil tik za njim. Siena, ki je do desetega kroga držal peto mesto, je odstopil zaradi okvare črpalke za olje. S tem je peto mesto prevzel Jellen, ki sta ga vodilna prehitela za krog. Hartmann je moral na postanek v bokse za menjavo pnevmatik, tako kot tudi Brauchitsch, za katerega je bil to že četrti postanek. V dvanajstem krogu je Czaykowski postavil rekord steze s povprečno hitrostjo 211,35 km/h, krog kasneje pa ga je popravil na 213,0 km/h. Vom Brauchitsch je v trinajstem krogu opravil še svoj peti in zadnji postanek za pnevmatike. Razlog za tako veliko obrabo pnevmatik leži v veliki masi dirkalnika, ki je tehtal 1800 kg, visoki temperaturi in morda v novi nepreizkušeni zmesi pnevmatik. Von Brauchitsch je moral dirkati počasneje kot je lahko dirkal lani, da so pnevmatike zdržale vsaj tri kroge. Tik pred koncem predzadnjega, štirinajstega kroga je Varzi, ki je že nekaj časa dirkal le nekaj dolžin dirkalnika za Czaykowskim, poljskega dirkača prehitel, pri tem pa postavil najhitrejši krog s povprečno hitrostjo 219,23 km/h. V poskusu, da bi Czaykowski ponovno prevzel vodstvo, je odpeljal zadnji krog s še hitrejšim časom 5:17,8, povprečna hitrost 221,72 km/h, s čimer je postavil najhitrejši krog dirke, toda Varzi je uspel do cilja rešiti prednost 0,2 sekunde pred Czaykowskim, ki je odpeljal eno najboljših dirk svoje kariere. Ostali dirkači so zaostajali že za krog in več, toda takratna pravila so vsem dirkačem nalagala, da odpeljejo polno razdaljo dirke. Tako sta Nuvolari in Borzacchini odpeljala še svoj petnajsti krog, čez štartno-ciljno črto pripeljala en ob drugem in si razdelila drugo mesto, Jellen je zadržal peto mesto, von Brauchitsch je bil šesti, Hartmann pa sedmi in zadnji uvrščeni dirkač.
Avusrennen 1934 Zaskrbljen zaradi zmag največjega rivala Achilla Varzija, se je Tazio Nuvolari kljub nogi v mavcu odločil nastopiti na tej dirki. Pedala v njegovem dirkalniku je imel prestavljane tako, da je vse dosegel z levo nogo. To bi morala biti debitanska dirka tako za Auto Union kot tudi Mercedes-Benz, toda slednje moštvo se je umaknilo po težavah s črpalko za gorivo na prostih treningih, in močno razočaralo domače gledalce. Rudolf Caracciola je poskusil dirkati na treningu, a ga je poškodovan kolk še preveč bolel.
Avusrennen 1937 Avusrennen 1937 je bila sedma neprvenstvena dirka za Veliko nagrado v . Odvijala se je 30. maja 1937 na nemškem dirkališču AVUS v okolici Berlina. Iz dveh predirk dolgih po sedem krogov se je najboljših osem dirkačev uvrstilo v finale, kjer so dirkači vozili osem krogov.
Avusrennen 1937 Auto Union je na dirko pripeljal dva predelana dirkalnika za hitrostne rekorde in dva običajna dirkalnika Typ C. Rudolf Caracciola je dirkal v novoizdelanem aerodinamično različico dirkalnika, ki je temeljila tako na dirkalniku za hitrostne rekorde, kot tudi dirkalniku W125. Manfred von Brauchitsch je natopil z aerodinamično različico lanskega dirkalnika W25 opremljenega z motorjem V12 DAB, ki je lahko razbil moč 700 KM. Goffredo Zehender je imel podoben dirkalnik, le z običajno šasijo. Hermann Lang je imel predelan lanski dirkalnik za hitrostne rekorde s podaljšano medosno razdaljo in Straight-8 motorjem. Zaradi bojazni, da bi dirkalniki s posebno aerodinamično šasijo zaradi večje teže bolj obrabljali pnevmatike, je Richard Seaman nastopal z običajno različico letošnjega dirkalnika W125. Tak dirkalnik je imel končno hitrost 25 km/h nižjo od aerodinamične različice dirkalnikov. Langov dirkalnik z aerodinamično šasijo, ki je imel tudi aerodinamični pokrov čez kolesa, je na prostem treningu na ravnini pri 390 km/h, ko mu je nenadoma dvignilo sprednji kolesi zaradi ujetega zraka pod dirkalnikom. Lang je ostal miren, dirkalnik uspel umiriti in spustiti prednji kolesi na stezo. Pretresen je zahteval, da odstranijo aerodinamične pokrove iznad koles. Zehender zaradi eksplozije motorja na treningu ni štartal. Na treningu je Bernd Rosemeyer odpeljal čas 4:04,2 s povprečno hitrostjo 284,31 km/h, toda na kvalifikacijskem delu treninga je bil najhitrejši Luigi Fagioli. Alfred Neubauer, športni direktor Mercedes-Benza, je pred dirko zagrozil organizatorjem, da se bo njegovo moštvo umaknilo z dirke, če bosta Fagioli in Caracciola nastopila v isti preddirki, zaradi incidenta po dirki za . Toda, kjer je bil Fagioli najhitrejši, Caracciola pa četrti, sta bila avtomatsko razporejena v drugi preddirki.
Avusrennen 1937 Neubauerjev protest je bil sprejet in Hasse je bil prestavljen za Langa na štartni vrsti. Auto Unionov mehanik, Ludwig Sebastian, ni uspel popraviti Rosemeyerjevega motorja v dveh urah do finala, zato je moral štartati z le trinajstimi delujočimi cilindri. Mercedesova strategija je bila, da Caracciola in Seaman dirkata na polno in opravita postanek v boksih, ostali pa poskušajo odpeljati dirko brez postanka.
Avusrennen 1933 V četrtek, prvi dan prostih treningov, je dirkalo malo dirkačev. Ferrarijevih ter ostalih italijanskih dirkačev še ni bilo, Louis Chiron pa je le gledal. Dirkalo je moštvo Daimler-Benz z obema dirkačema in William Grover-Williams iz tovarniškega moštva Automobiles Ettore Bugatti. Četrtkovo jutro je bilo hladno in deževno, opoldne pa je stezo namočil močnejši naliv. Otto Merz in Manfred von Brauchitsch sta to piložnost želela izkoristiti za preizkus njunih dirkalnikom Mercedes-Benz SSKL na mokri stezi. Športni dirkektor Alfred Neubauer je odšel v Continentalov depo s pnevmatikami, med tem pa so Merzu namestili pnevmatike s profilom, ki naj bi nudile boljši oprijem v dežju. Da bi zmanjšali upor dirkalnika, so namestili le dve profilirani pnevmatiki, eno spredaj in drugo zadaj na drugo stran dirkalnika. Merz naj bi nato privodno opravil nekaj prezkusnih krogov po stezi. Ko sta von Brauchitsch in Merz zapeljala iz boksov na stezo, je oba takoj odneslo, toda ujela sta svoja dirkalnika in hitro pospešila.
Avusrennen 1933 Von Brauchitsch je bil edini dirkač, ki je imel med dirko velike težave s pretirano obrabo pnevmatik na svojem 1800 kg težkem dirkalniku Mercedes-Benz SKK, drugače pa so pnevmatike Continentala, Burggallerja in Macherja zdržale celotno dirko, prav tako tudi pnevmatike Dunlopa in Englebertsa, ki so jih uporabljala francoska in italijanska moštva. Po dirki so inženirji Daimler-Benza, Continentala in predstavniki dirkališča opravili podrobni preizkus z von Brauchitschevim dirkalnikom opremljenim s termometrom. Ugotovili so, da temperatura izpušnega sistema ni bistveno vplivala na temperaturo pnevmatik, kar je bil možen vzrok težav.