osiągniętych    0.526042

zajętych    0.518015

Top 30 analogous words or synonyms for zdobytych

Article Example
Lista medali zdobytych przez polskich brydżystów Poniższa tabela pokazuje jakie medale zdobyli poszczególni zawodnicy.
Lista medali zdobytych przez polskich brydżystów Opracowanie zawiera wykaz medali uzyskany na Olimpiadach i Mistrzostwach Świata w poszczególnych kategoriach. Poniżej podano oznaczenie zawodów użytych w tabeli z krótkim opisem.
Zasada przewagi bramek zdobytych w meczach wyjazdowych Zasada goli wyjazdowych (ang. "Away goals rule") – metoda stosowana w wielu sportach w celu wyłonienia zwycięzcy dwumeczu. Według tej reguły w przypadku równej liczby bramek po dwóch meczach, drużyna która strzeliła ich więcej na wyjeździe wygrywa dwumecz. Przykładowo, jeżeli drużyna A wygrała z drużyną B 2:1 u siebie, a na wyjeździe przegrała 1:0, wtedy awans uzyskuje drużyna B. Zasada została wprowadzona przez federację piłkarską UEFA w 1965 i ma ona na celu zmniejszenie liczby dogrywek, oraz konkursów rzutów karnych. W przypadku, gdy liczba bramek strzelonych na wyjeździe, oraz u siebie obu drużyn jest równa (np.: 2:0, 0:2), wówczas bez względu na wszystko rozstrzygnięcie zwycięzcy odbywa się albo od razu poprzez rzuty karne, albo poprzez dogrywkę i ewentualne rzuty karne. Zasada bramek zdobywanych na wyjeździe jest powszechnie wykorzystywana w piłce nożnej zarówno na szczeblu klubowym (np.: Liga Mistrzów UEFA, czy Liga Europy UEFA), jak i reprezentacyjnym (np.: eliminacje do Mistrzostw Świata, czy mistrzostw poszczególnych kontynentów zgrupowanych w federacji FIFA).
Lista medali zdobytych przez polskich brydżystów Najdłużej zdobywającym medale jest urodzony w roku 1939 Julian Klukowski, który zdobył 4 złote, 7 srebrnych i 6 brązowych. Pierwszy medal zdobył na 23. Mistrzostwach Europy w Baden-Baden w roku 1963. Ostatni medal zdobył z drużyną seniorów na 52. Drużynowych Mistrzostwach Europy w Brydżu Sportowym w Abacji (Chorwacja) w roku 2014.
Lista medali zdobytych przez polskich brydżystów "Poniższe dane posortowane są (LP) w porządku chronologicznym: (Rok + Mies + Dzień + Kat + Typ + P). Jeśli chcesz widzieć je w kolejności odwrotnej, to należy nacisnąć znak trójkąta za nazwą kolumny. Jeśli znak trójkąta jest "do góry/na dół", to dane są w porządku rosnącym/malejącym."