Top 10 similar words or synonyms for through

using    0.948594

body    0.947366

into    0.946877

has    0.944315

among    0.942994

also    0.942943

its    0.940148

neutrino    0.938736

magnetic    0.938709

case    0.935672

Top 30 analogous words or synonyms for through

Article Example
Through the Wire Through the Wire е хип хоп песна изведена од страна на американскиот хип хоп артист, продуцент и текстописец Кање Вест од неговиот прв албум „"The College Dropout"“ (2004). Издаден е во 2003 година како водечки сингл на албумот. Оваа песна го постигна своето највисоко петнаесетто место на американскиот Билборд Хот 100. Песната содржи примероци од синглот на Чака Кан, „Through the Fire“.
Through the Wire По сообраќајната несреќа во октомври 2002, Вест ја сними „Through the Wire“ со неговата вилица која што била жично затворена. На Греми наградите во 2005 година, песната беше номинирана за Најдобра Соло Рап Изведба, која што ја освои Џеј-Зи со песната „99 Problems“. Музичкиот спот за песната беше финансиран од страна на Вест, кој доби инспирација од рекламата на Адидас.
In Through the Out Door Намаленото влијание на гитаристот и тапанарот се должи на нивните проблеми со дрога и алкохол, со што тие често доцнеле на сесиите. Како што изјавува ЏПЏ, бевме поделени во две групи, и нашата (ЏПЏ и Плент) беше таа 'почистата'.
In Through the Out Door ЏПЏ и Плент составуваат голем дел од песните во текот на денот и потоа Пејџ и Бонам ги додаваат нивните делови доцна во ноќта. Според ЏПЏ:
In Through the Out Door Намерата е албумот да се издаде пред двојниот концерт на групата во Кнеборт во 1979 година, но поради разни одложувања во продукцијата се издава по концертите, на концеротот на 4 август Плент го исмејува овој факт.
In Through the Out Door In Through the Out Door е осмиот студиски албум на англиската рок група Лед Зепелин снимен е во период од три недели во ноември и декември 1978 година во студиото на групата АББА, Полар Студиос во Стокхолм, Шведска. Албумот е издаден преку издавачката куќа на Лед Зепелин, Суан Сонг Рекордс на 15 август 1979 година и е шестиот и последен албум кој се искачува на врвот на топ листите во САД. Бидејќи е последен албум пред смртта на Џон Бонам во 1980 година и бидејќи албумот издаден по него, Соdа, е компилација со неколку нови песни, In Through the Out Door се смета и за последен албум на групата пред да се распадне.
In Through the Out Door Името на албумот доаѓа од тешкиот период на бендот по смртта на синот на пејачот Роберт Плент, Карач во 1977 година, како и даночното прогонство на групата од Велика Британија. Со тоа им е забрането да одржуваат концерти на британско тло цели две години и обидот за враќање им е како да се обидуваат да влезат низ задната врата (анг. get in through the out door).
In Through the Out Door 'Никогаш. Никогаш. Всушност, јас и Бонзо (тапанарот) веќе планиравме еден таков албум по ова. Двајцата мислевме дека овој албум е малку мек и не бев луд по All My Love, можев да ги замислам луѓето како ги мавтаат рацете на рефренот и воопшто не ми се допаѓаше тоа. Си помислив: Тоа не сме ние. Тоа не сме ние. Тоа е добра песна, но не сакав да тргнеме во таа насока со нашата музика.'
In Through the Out Door Оригиналната опаковка има еден интересен детаљ: надворешната опаковка е направена да изгледа како обична хартиена кеса, а внатрешната соджи црно-бела слика која се обојува кога ќе се измие со вода. Постојат шест различни опаковки со различни слики и надворешната 'хартиена кеса' ги прикрива за да не знаат купувачите што добиваат. Има код на работ од опаковката кој го открива тоа, а сликите содржат сцени од барот Апсинт во Њу Орлеанс Луизијана, каде човек гори писмо од некој Џон и секоја слика покажува аголот од кој го гледаат другите луѓе во барот кои исто така се појавуваат на сликите. Ѕидовите на барот се покриени со банкноти и бизнис картички и тој е направен во студио во Лондон за да се фотографира за албумот. Уште еднаш фирмата Хипносис ги дизајнира сликите и се номинирани за Греми за опаковката на албумот.
In Through the Out Door Иако не добива позитивни оценки од критичарите, In Through the Out Door се искачува на првата позиција на топ листите во својата втора недела од издавање и сите песни од албумот се појавуваат на топ листите што е невиден подвиг. Останувајќи на првата позиција на топ листата во САД седум недели и продавајќи се во три милиони копии до крајот на септември 1979 година и 6 милиони копии на денешен ден, заедно со Лед Зепелин 2, In Through the Out Door се двата албума од нивниот каталог кои најдолго остануваат на првата позиција на топ листата. По издавањето членовите искажуваат одредена незадоволност со албумот: