Top 10 similar words or synonyms for sisterhood

oscillate    0.960934

demetrious    0.953464

gracarjev    0.951958

meanings    0.951800

turbiv    0.951572

шукаловец    0.950838

eigenstates    0.950390

dewing    0.950286

sekirnik    0.949739

réel    0.949337

Top 30 analogous words or synonyms for sisterhood

Your secret weapon. Online courses as low as $11.99

Article Example
Америка Ферера Америка Џорџина Ферера (анг. "America Georgina Ferrera"; родена 18 април, 1984) е американска глумица, добитничка на наградите Еми, Златен глобус и SAG за најдобра телевизиска глумица во 2007 година, во улогата на Бети Суарез во серијата Грдата Бети. Таа исто така глумела и во филмовите "Real Women Have Curves", "Sisterhood of the Traveling Pants", "Sisterhood of the Traveling Pants 2", и "The Dry Land", а и накратко се појавила во филмот "Lords of Dogtown" (2005).
Блејк Лајвли Низ нејзиното детство , нејзините родители ја носеа со нив на часови по глума бидејќи не сакаа да ја остават со нејзината бебиситерка. Лајвли вели гледајќи ги нејзините родители како предаваат часови по глума и помогнало да ги научи ,"техниките" на актерството и се здобивала со се поголема самодоверба во текот на годините. Таа на почетокот не бешеособено заинтересирана за актерството, и сакаше да влезе на Станфорд Универзитетот. Летото помеѓу нејзината трета и четврта година средно училиште, нејзиниот брат Ерик ја препорача на неговиот агент да ја испрати на неколку аудиции во период од неколку месеци. Од овие неколку аудиции, таа ја доби улогата на Бриџит "Сестринството на патувачките панталони". Lively filmed her scenes in "The Sisterhood of the Traveling Pants" between her junior and senior years at Burbank High School.