Top 10 similar words or synonyms for presents

collector    0.947268

fourth    0.946723

calling    0.943164

questions    0.941940

seventh    0.939910

ink    0.939589

sabrina    0.938693

lindbergh    0.937473

eight    0.933899

released    0.932738

Top 30 analogous words or synonyms for presents

Article Example
OneRepublic OneRepublic е американска поп-рок група, формирана во Колорадо, САД. Тие го привлекуваат вниманието врз себе со издавањето на хит синглот "Apologize", чиј ремикс е на албумот на Timbaland — "Timbaland Presents: Shock Value".
Ерик Придз Во март 2012та година, на својот Фејсбук и Твитер профил, Ерик објавува дека долгоочекуваниот "Eric Prydz Presents Pryda" албум ќе биде, конечно, издаден на 21 мај и ќе се состои од нови и, до сега, неиздадени Pryda продукции (вклучувајќи ги и Shadows, Agag, Mighty Love, Allein и својот интро едит од Pjanoo).
Заспаната убавица Името на принцезата во сите варијанти е различно. Во "Сонце, Месечина и Талија" таа се вика Талија („Сонце“ и „Месечина“ биле нејзините деца близнаци). Перо ја оставил анонимна, но нејзината ќерка ја крстил „L'Aurore“. Браќата Грим во нивната збирка од 1812 година ја крстиле „Трнлива Роза“. Овој трансфер бил искористен и од Дизни во филмот, нарекувајќи ја Аурора. Во TeleStory Presents, Џон Стејен ја нарекол „Пупка Роза“.
Лили Ален На возраст од три години, Ален се појавила на “The Comic Strip Presents” во епизодата "The Yob", која ја напишал нејзиниот татко. Кога Ален била четири години, нејзиниот татко го напуштил семејството. Во текот на детството, Ален живеела со своето семејство во социјална куќа. Тие подоцна се населиле во северен Лондон околина на Ислингтон. За ова време, семејството живеело со комичарот Хари Енфилд додека нејзината мајка се гледала со него. Пејачот и гитарист во “The Clash” Џо Страмер бил близок со Aлен. Ален има убави спомени од една и половинаовина недела која ја поминале заедно на фестивалот “Glastonbury”како дел од вообичаената заедница на Страмер и нејзиниот татко. Музичкото минато на Страмер не дојде во фокусот за Ален, се до неговата смрт.
Лил Вејн Кон крајот на 2008 година Вејн изјави дека ќе го преиздаде "Tha Carter III" со остатокот од песните и ќе го нарече "Rebirth", меѓутоа неколку месеци подоцна, тој изјави дека наместо "„Rebirth“" ќе биде објавен неговиот деби-рок албум, задржувајќи го насловот "„Rebirth“ („Преродба“)". Како подршка на издавањето на "Rebirth" и заедничкиот албум со Young Money Entertaiment, Вејн го одржа „Young Money Presents: America’s Most Wanted Music Festival“…единствената турнеја одржана во САД и Канада, која започна на 29 Јули 2009 година. Издавањето на албумот "„Rebirth“" првично беше закажано за 7 Април 2009 година, но после бројни одложувања албумот беше издаден на 2 Февруари 2010 година. За очекувањето на "„Rebirth“", Вејн беше избран за насловната на списанието Rolling Stone (Ролинг Стоун).