Top 10 similar words or synonyms for mindanao

gram    0.962274

parametric    0.960474

farmers    0.959702

coordinating    0.958899

sanja    0.956696

printer    0.956327

though    0.954502

versa    0.953128

gabriella    0.952786

polygon    0.952306

Top 30 analogous words or synonyms for mindanao

Article Example
Северен Минданао Северен Минданао (фил.: Hilagang Mindanao) или Регион Х е еден од 17-те региони на Филипините кој е сместе на островот Минданао. Се состои од 5 провинции и главен регионален центар е Кагајан де Оро Сити.