Top 10 similar words or synonyms for dixon

velyaminov    0.929387

catalogs    0.925581

sonneborn    0.914616

teaching    0.905926

stegun    0.902643

seed    0.899158

testaments    0.898767

straus    0.896806

himmelmann    0.895862

duarte    0.892989

Top 30 analogous words or synonyms for dixon

Article Example
Адел Емили Санде Сестра и на Санде направила видео снимка како свири на пијано и пее една од нејзините омилени песни "Nasty Little Lady". Го испратиле видеото на Trevor Nelson's BBC Urban music competition.Санде победила на шоуто и и бил понуден договор за снимање,но менаџментот кој таа го запозна преку натпреварот се одлучи против договорот.Нејзините родители испратија цеде со нејзини песни во 1Xtra.Рас Кваме го пушташе во "Homegrown Sessions" и четворица артисти таа година беа испратени да направат шоу во Сохо.Се сретна со Watford –роден музички продуцент/писател, Shahid Khan познат како Naughty Boy кој имал соработувано со Ms Dynamite и Bashy и започнаа да пишуваат песни за артисти како Alesha Dixon, Chipmunk, Professor Green, Devlin, Preeya Kalidas, Cheryl Cole и Tinie Tempah.Наскоро потпишува договор со Вирџин рекордс и ЕМИ рекордс.Во едно интервју изјавува "Работев на едно шоу во Лондон за 1Xtra и го запознав ова момче познато како Naughty Boy.Влеговме во студио и започнавме да работиме.Започнавме да пишуваме не само за мене ,ние само мислевме Ајде да направиме поп мелодија и експеримент.И ја напишавме песната на Chipmunk ,јас помислив дека нема да има ништо од тоа. Naughty Boy му ја испрати на Chipmunk на кој многу му се допадна и си напиша негови работи низ неа.Потпиша договор со Вирџин рекордс во 2010 година.Подоцна во рана 2011 потпиша договор и со ЕМИ рекордс.