Top 10 similar words or synonyms for борен

боболец    0.956519

мурџели    0.951480

пелка    0.947579

radomir    0.945952

сарајли    0.944502

мургаш    0.944265

тороник    0.944243

стихази    0.943808

фалешт    0.943564

конуј    0.943319

Top 30 analogous words or synonyms for борен

Article Example
Борен Борен или Врахохори (грчки: Βραχοχώρι) е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција. Ова е најсеверното населено место во Егејска Македонија.
Борен (Германија) Борен (; ) — општина во округот Шлезвиг-Фленсбург, во Шлезвиг-Холштајн, Германија.