Top 10 similar words or synonyms for аргентинската

белгиската    0.842680

бразилската    0.813699

уругвајската    0.792900

португалската    0.770132

норвешката    0.768020

швајцарската    0.767873

чилеанската    0.762279

холандската    0.757306

австралиската    0.745197

полската    0.739765

Top 30 analogous words or synonyms for аргентинската

Article Example
Аргентинска дога Аргентинската дога е забранета во Украина, Исланд, Австралија и Сингапур.
Очајни домаќинки Аргентинската верзија “Amas de Casa Desesperadas” започна со емитување во 2006. Првата сезона беше успешна, и сега се подготвува втора.
Ерик Ламела Тој го направил своето деби за аргентинската репрезентација на 25 мај 2011 година, во пријателски натпревар против Парагвај.
Игуасу (водопади) Од многуте острови најзначаен е Исла Гранде Сан Мартин, на страната на Аргентина. Поединечни водопади на аргентинската страна ги вклучуваат :
Љубов без граници Љубов без граници (шпански: Amar Sin Limites) , е мексиканска теленовела во продукција на Телевиса и аргентинската Телефе. Серијата имаше солиден успех во Мексико. Оваа теленовела е римејк на аргентинската мега популарна криминалистичка теленовела Resistire или кај нас преведена Посилна од судбината која се емитираше на Сител Телевизија.
Хозе Марија Басанта Хозе Марија Басанта Павоне (роден на 3 април 1984, во Трес Сархентос) е аргентински фудбалер, играч од одбраната на Монтереј и на аргентинската репрезентација.
Хавиер Занети Хавиер Аделмар Занети (; роден на 10 август 1973 година) е аргентински поранешен фудбалер, кој настапувал како одбранбен играч за фудбалскиот клуб Интер и за аргентинската фудбалска репрезентација.
Мартин Демикелис Мартин Гастон Демикелис (шпан. "Martín Gastón Demichelis", роден во Јустиниано Посе, Кордоба) е аргентински фудбалер, играч од одбраната на Еспањол и на аргентинската репрезентација.
Диего Моралес Диего Алберто Моралес е аргентински фудбалер кој настапува за аргентинскиот прволигаш Тигре.Тој беше најдобар стрелец на Тигре во Апертура првенството во сезоната 2011/2012 во Аргентинската Примера Дивизион
Игуасу (водопади) Игуасу (; ; гварански: "Chororo Yguasu") — водопади на реката Игуасу која се наоѓа на граница на бразилската држава Парана и аргентинската провинција Мисионес.