Top 10 similar words or synonyms for mujčin

NotFoundError    0.789

Top 30 analogous words or synonyms for mujčin

Article Example
Edin Mujčin Edin Mujčin, bosanskohercegovački nogometaš, rođen je 14. 1. 1970. godine u Kolibama Gornjim kod Bosanskog Broda. Odigrao je 25 utakmica za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. U dresu zagrebačkog Dinama odigrao je 204 utakmice i sa tom ekipom osvojio pet naslova državnog prvaka. U karijeri je nastupao za pionire Sloge (Kolibe Gornje), za juniore i seniore Poleta (Bosanski Brod), zatim za Marsoniu (Slavonski Brod), zagrebački Dinamo, Jef United Ichihara iz Japana, Kamen Ingrad (Velika, NK Lučko iz Zagreba, Nk Lučko, igračku karijeru završio je u NK Zelini gdje je sada postao trener.
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine Krajem februara 1997. Bosna i Hercegovina je nastupila na Dunhill kupu u Maleziji gdje je osvojila drugo mjesto. U grupnoj fazi takmičenja Bosna i Hercegovina je pobijedila Vijetnam rezultatom 4-0, te odigrala neriješeno protiv Zimbabvea 2-2. U posljednjoj utakmici grupne faze Bosna i Hercegovina je pobijedila Indoneziju rezultatom 2-0. U polufinalu gol Asima Hrnjića u 36. minuti utakmice bio je dovoljan za pobjedu protiv domaćina Malezije za plasman u finale turnira u kojm se Bosna i Hercegovina susrela sa Kinom. Međutim, u finalu je Kina bila uspješnija rezultatom 3-0. Za Bosnu i Hercegovinu na ovom turniru su uglavnom nastupili igrači iz domaće lige. U nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 1998. Bosna i Hercegovina je u Sarajevu doživjela poraz od Grčke rezultatom 0-1. Bosna i Hercegovina je bila ravnopravan protivnik na utakmici, međutim, Kostas Frantzeskos je golom u 72. minuti utakmice donio pobjedu Grčkoj. U junu u Kopenhagenu Bosna i Hercegovina je poražena od Danske golovima Riepera i Molnara. I sljedeću utakmicu u kvalifikacijama odigrali su Bosna i Hercegovina i Danska, ovog puta na Koševu. Bosna i Hercegovina je ostvarila ubjedljivu pobjedu rezultatom 3-0. Golove na utakmici su postigli Edin Mujčin u 17. i Elvir Bolić u 23. i 32. minuti utakmice. U septembru Bosna i Hercegovina je odigrala posljednje utakmice kvalifikacija, prvo je u Zagrebu Hrvatska bila uspješnija rezultatom 3-2, dok je u Sarajevu Bosna i Hercegovina pobijedila Sloveniju 1-0. Bile su to prve kvalifikacije u kojim je nastupila Bosna i Hercegovina gdje je završila na četvrtom mjestu u grupi sa devet osvojenih bodova.