stoichkov    0.956329

Top 30 analogous words or synonyms for kostas

Article Example
Panathinaikos FC Antonis Antoniadis, Stratos Apostolakis, Angelos Basinas, Dimitrios Domazos, Giorgos Donis, Kostas Eleftherakis, Panagiotis Fissas, Kostas Frantzeskos, Mike Galakos, Giorgos Georgiadis, Takis Ikonomopoulos, Ioannis Kalitzakis, Aristidis Kamaras, Giorgos Kapouranis, Anthimos Kapsis, Giorgos Karagounis, Ioannis Kirastas, Sotiris Kirjakos, Kostas Linoxilakis, Spiros Livathinos, Takis Loukanidis, Spiros Marangos, Angelos Messaris, Apostolos Nikolaidis, Antonios Nikopolidis, Nikos Nioplias, Nikos Sarganis, Dimitris Saravakos, Giourkas Seitaridis, Nikos Vamvakoulas
Károlos Papúlias U decembru 2004. premijer Kostas Karamanlis, predsjednik vladajuće Nove Demokracije, i Jorgos Papandreu, vođa opozicije PASOK-a, predložili su Papoúliasa za mjesto predsjednika države. Velikom većinom glasova zastupnika (predsjednika Helenske Republike bira Parlament) izabran je za predsjednika 8. februara 2005. na vrijeme od pet godina. Položio je zakletvu 12. marta 2005., zamijenivši Kostisa Stefanopulosa na toj dužnosti.
Windows Phone Microsoft je objavio platformu za oglašavanje za Windows Phone platformu. Kostas Mallios, Microsoft-ov generalni direktor za strategiju i poslovni razvoj, je izjavio da će Windows Phone biti "mašina za prikazivanje reklama" time pružajući reklame i sličan sadržaj korisniku. Platforma će imati reklamne tileove blizu aplikacija i obavještenja. Mallios je također izjavio da će Windows Phone moći "očuvati iskustvo određenog imena ili brenda tako što će izravno moći ići sa web stranice na aplikaciju" i da Windows Phone "omogućava oglašivačima da se povežu sa korisnicima preko vremena. Moći ćete davati infromacije kao oglašivač i biti u kontaktu sa vašim kupcima. To je dinamična veza stvorena da nudi stalni dijalog sa korisnikom."
Nogometne utakmice Bosna i Hercegovina - Grčka Prvu zvaničnu utakmicu Grčka i Bosna i Hercegovina odigrali su u Kalamati 1. septembra 1996. godine u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 1998. Ovo je bila i prva zvanična utakmica Bosne i Hercegovine u nekim od FIFA-inih takmičenja. Grčka je golovima Marinosa Ouzounidisa u 41, Stratosa Apostolakisa u 77. i Themistoklisa Nikolaidisa u 84. minuti utakmice rezultatom 3–0 bila uspješnija. Admir Smajić, Elvir Bolić, Fuad Šašivarević, Mehmed Baždarević i Vlatko Glavaš u ovoj utakmici zabilježili su debitanske nastupe za nacionalnu selekciju Bosne i Hercegovine. U Sarajevu, 2. aprila 1997, Grčka je opet bila uspješnija rezultatom 1–0. Jedini gol na utakmici postigao je Kostas Frantzeskos u 72. minuti utakmice iz slobodnog udarca. U sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. Bosna i Hercegovina i Grčka odigrali su dvije utakmice. U Zenici 11. oktobra 2006. Grčka je ubjedljivo savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 4–0. Grčka je povela golom Angelosa Charisteasa u 9. minuti utakmice što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Grčka je postigla još
Nogometne utakmice Bosna i Hercegovina - Grčka tri gola prije svega zahvaljujući brojčanoj nadmoći zbog crvenog kartona kojeg je u 50. minuti utakmice dobio Saša Papac. Christos Patsatzoglou u 81, Georgios Samaras 84. i Kostas Katsouranis u 90. minuti utakmice bili su strijelci za Grčku. U Atini 13. oktobra 2007. Grčka je ugostila Bosnu i Hercegovinu te i ovog puta bila uspješnija rezultatom 3–2. Angelos Charisteas u 10. minuti utakmice postigao je gol za Grčku što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Mirko Hrgović u 54. minuti izjednačava rezultat utakmice da bi samo tri minute poslije Theofanis Gekas opet doveo Grčku u vodstvo. Nikos Liberopoulos u 72. minuti utakmice postigao je gol za Grčku da bi u posljednjim trenutcima utakmice Vedad Ibišević postavio konačan rezultat utakmice. Samir Merzić i Sejad Salihović zabilježili su debitantske nastupe za Bosnu i Hercegovinu u ovoj utakmici. U Sarajevu 10. augusta 2011. Bosna i Hercegovina i Grčka odigrale su prijateljsku utakmicu bez golova. U sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. u Atini 12. oktobra 2012. Grčka i Bosna i Hercegovina odigrali su utakmicu bez golova. U Zenici 22. marta 2013. Bosna i Hercegovina je ostvarila pobjedu rezultatom 3–1 te na taj način zabilježila prvu pobjedu u međusobnim utakmicama sa Grčkom. Golove na utakmici postigli su Edin Džeko u 29. i 54, Vedad Ibišević u 36. minuti utakmice za Bosnu i Hercegovinu, te Theofanis Gekas u posljednjim trenutcima utakmice za Grčku. U sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Atini 13. novembra 2016. Grčka i Bosna i Hercegovina odigrali su utakmicu bez pobjednika rezultatom 1–1. Bosna i Hercegovina je povela golom Miralema Pjanića u 32. minuti utakmice iz slobodnog udarca. Gol za Grčku postigao je Georgios Tzavellas u 5. minuti sudijske nadoknade vremena. U uzvratnoj utakmici kvalifikacija 9. juna 2017. u Zenici nije bilo golova.